Toyota poszerza swoją ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością

Nowa zabudowa Mobility Base

2021-07-19

Toyota poszerza ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością, wprowadzając do swojej oferty nową zabudowę Mobility Base dla modelu PROACE Verso. Wariant ten powstał z myślą o zamówieniach instytucji publicznych.

Co Toyota proponuje osobom z niepełnosprawnością?

Propozycji jest wiele i każda z nich jest dostosowana do konkretnych potrzeb. Są to m.in. modyfikacje samochodów osobowych, które umożliwiają osobom z niepełnosprawnością kierowanie pojazdem. Z kolei modele PROACE Verso i PROACE CITY Verso mogą być przystosowane do transportu osób na wózku inwalidzkim.

Teraz ta oferta zostaje poszerzona o jeszcze jeden wariant – Mobility Base, który spełnia typowe warunki zamówień i procedur przetargowych instytucji publicznych.

Samochody osobowy przystosowane dla osób z niepełnosprawnością

Dużą popularnością cieszy się rozwiązanie umożliwiające samodzielne korzystanie z samochodu osobom z ograniczoną sprawnością, czyli system Carospeed. Pozwala on na przyspieszanie i hamowanie przy użyciu dźwigni umieszczonej pomiędzy kierownicą a lewarkiem automatycznej skrzyni biegów. System nie ingeruje w konstrukcję auta, a po jego demontażu samochód wraca do stanu fabrycznego.

Modyfikacja ta o wartości 6 500 zł jest oferowana za darmo do wybranych modeli – od AYGO po Camry. Wystarczy przedstawić orzeczenie lekarskie o niepełnosprawności.

Dostępne są przy tym wszelkie inne rabaty i promocje. Klienci zamawiający samochód z systemem Carospeed mogą skorzystać także z Leasingu KINTO ONE dla firm oraz Leasingu Konsumenckiego KINTO ONE dla osób prywatnych.

System Carospeed można wypróbować w wybranych salonach Toyoty, które posiadają auta testowe z tym wyposażeniem.

Zobacz nową zabudowę w ofercie Toyoty
Przewóz osób na wózkach inwalidzkich

PROACE Verso i PROACE CITY Verso można wyposażyć w specjalistyczne zabudowy Mobility, które umożliwią przewóz osób na wózkach inwalidzkich.

We wnętrzu znaleźć można kompleksowy, atestowany zestaw do zabezpieczenia podróżnego na czas jazdy – montowany zamiennie z trzecim rzędem siedzeń. Zabudowa Mobility dla PROACE Verso zawiera dodatkowo mocowania dla wózka inwalidzkiego, czyli listwy w podłodze, pasy mocujące wózek i 3-punktowe pasy bezpieczeństwa dla osoby na wózku. Samochód otrzymuje także oznakowanie zgodne z przepisami o ruchu drogowym.

Zabudowy do przewozu osób z niepełnosprawnością można uzupełnić o dodatkowe opcje. Należą do nich wysuwany stopień, poręcze, oznakowanie progów, zestaw mocowań drugiego wózka oraz platforma najazdowa, która dostępna jest dla PROACE Verso w wersji Long.

PROACE Verso Mobility Base

Zabudowa Mobility Base to nowość w ofercie Toyoty. Spełnia ona wymagania instytucji publicznych i jest zgodna z przepisami dotyczącymi przewozu osób z niepełnosprawnością. Może być przedmiotem dofinansowania do samochodów zakupionych przez jednostki organizacyjne w ramach przetargów czy postępowań publicznych na pojazdy dostosowane do przewozu osób na wózku inwalidzkim.

Toyota PROACE Verso po doposażeniu o zabudowę Mobility Base otrzymuje listwy do mocowania pasów, montowane we wnętrzu, a także wymagane oznakowanie pojazdu, czyli odpowiednie emblematy na masce i tylnych drzwiach oraz dodatkowe kierunkowskazy na słupkach D. Samochód otrzymuje także dokument homologacji, uprawniający do rejestracji auta przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Toyota PROACE CITY Verso do przewozu osób z niepełnosprawnością

Doskonałą alternatywą dla PROACE Verso jest zwinny, kompaktowy PROACE CITY Verso, który również można zamówić w wersji przystosowanej do przewozu osób na wózku inwalidzkim.

Zobacz nową zabudowę w ofercie Toyoty

Zabudowa Mobility jest dostępna dla PROACE CITY Verso Business lub Family z nadwoziem Long o długości 4,7 m. Modyfikacje obejmują obniżenie podłogi tylnej części pojazdu, przebudowę tylnego zderzaka oraz system mocowań z 4-punktowymi pasami mocującymi wózek w pojeździe i 3-punktowymi pasami dla siedzącej na nim osoby. Zestaw zawiera także oświetlenie LED przedziału dla pasażera oraz aluminiową, rozkładaną rampę z siłownikami wspomagającymi składanie, po której można łatwo wprowadzić osobę na wózku do wnętrza pojazdu.

Wszystkie zabudowy Toyoty skierowane do osób z niepełnosprawnością posiadają homologację. To ułatwia rejestrację pojazdu i sprawia, że cena zabudowy zostanie doliczona do ceny samochodu na jednej fakturze oraz może zostać objęta wszystkimi formami finansowania samochodu oferowanymi przez Toyotę.

Zarówno samochód, jak i zabudowy otrzymują gwarancję na 3 lata lub milion kilometrów.

Dowiedz się więcej

Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Dowiedz się więcej TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans Czwarta z rzędu wygrana Toyota Yaris Cross w przedsprzedaży Toyota Yaris Cross w przedsprzedaży Rekordowe zainteresowanie klientów Le Mans 24h 2021 Le Mans 24h 2021 Nowa Toyota GR010 HYBRID powalczy o zwycięstwo Toyota awansuje w kolejnym zestawieniu Toyota awansuje w kolejnym zestawieniu Ranking Boston Consulting Group Toyota największym producentem aut Toyota największym producentem aut Dane z pierwszej połowy 2021 roku Nowe części do Toyoty Land Cruiser 40 Nowe części do Toyoty Land Cruiser 40 Rusza produkcja Toyota i Carmera łączą siły Toyota i Carmera łączą siły Dowiedz się więcej o ich planach Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Dowiedz się więcej Konkurs Toyota Startup Accelerator Konkurs Toyota Startup Accelerator Sprawdź warunki zgłoszeń Nowa flota Grupy Nowa flota Grupy LUX MED Sieć placówek ambulatoryjnych wybiera hybrydy Program Toyota Pewne Auto Program Toyota Pewne Auto Samochody używane o znanej historii