Toyota zajmuje pierwsze miejsce na rynku flotowym

Dane PZPM z listopada 2021 roku

2021-12-16

Tegoroczny lider polskiego rynku – Toyota – zajęła czołową lokatę także na rynku flotowym. Najpopularniejszym autem dla firm została Corolla. W swoich segmentach doskonale się spisywały także takie modele, jak PROACE CITY, RAV4, Toyota C-HR i AYGO. Dane opracował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Toyota w tym roku była najchętniej wybieraną marką samochodową w Polsce, cieszącą się dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. Tylko w listopadzie do firmowych flot trafiły 4124 samochody osobowe Toyoty. Jest to aż 17,8% wszystkich samochodów odebranych z salonów przez firmy w minionym miesiącu.

Od stycznia do listopada 2021 roku firmy zarejestrowały łącznie 52 481 samochodów osobowych i dostawczych Toyoty. Jest to o 40% więcej rok do roku. W tej liczbie 48 374 egz. to auta osobowe (wzrost o 38%).

Flotowi liderzy segmentów

W listopadzie 2021 roku aż cztery samochody Toyoty znalazły się na pozycji lidera w segmentach. Licząc od początku roku, Toyota ma pięć najpopularniejszych w swoich segmentach aut flotowych.

Najchętniej wybieranym samochodem flotowym była Corolla. W listopadzie 2021 roku firmy zarejestrowały 1741 egz. tego modelu, a od początku roku – 16 219 egz. Udział Corolli wśród samochodów flotowych z segmentu C wyniósł 23,9%.

W segmencie A dominowało AYGO, co widać także na rynku flotowym. W listopadzie br. firmy zarejestrowały 435 egz. tego modelu, co stanowi aż 57,7% wszystkich małych aut na rynku flotowym. Od początku roku do klientów biznesowych trafiło 3425 egz. małej Toyoty (+65%).

Kolejnym modelem, który cieszył się w listopadzie sporym zainteresowaniem klientów flotowych, była Toyota C-HR. Model ten zasilił firmowe floty w liczbie 693 egz. (15,6% udziału w segmencie). Od początku roku firmy zarejestrowały 6044 egz. tego crossovera, o 2300 aut więcej niż model zajmujący drugie miejsce w segmencie.

Od stycznia do listopada 2021 roku firmy zarejestrowały 7414 egz. modelu RAV4. Jest to najlepszy wynik w segmencie D-SUV na rynku flotowym, choć w listopadzie model ten zajął drugie miejsce z wynikiem 324 rejestracji.

Najchętniej wybieranym przez biznes kombivanem była Toyota PROACE CITY. W minionym miesiącu firmy zarejestrowały 287 egz. tego modelu, co stanowi 23,5% sprzedaży całego segmentu. Od początku roku do firm trafiło 4033 tych samochodów, o 101% więcej rok do roku.

Dowiedz się więcej

Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Zobacz najnowszy raport BrandZ 2020 Toyota w styczniu została liderem rynku w Polsce Toyota w styczniu została liderem rynku w Polsce 6700 zarejestrowanych Toyot Toyota liderem rankingu magazynu Fortune Toyota liderem rankingu magazynu Fortune Sprawdź szczegóły Nowa Toyota C-HR Concept Nowa Toyota C-HR Concept Nowa wizja przyszłości Toyota błyszczy w świetle reflektorów Toyota błyszczy w świetle reflektorów Frankfurt Motor Show 2015 Publiczna stacja tankowania wodoru w Wenecji Publiczna stacja tankowania wodoru w Wenecji Dowiedz się więcej Toyota Video Service Advisor Toyota Video Service Advisor Nowa usługa mobilna Goodwood Festival of Speed Goodwood Festival of Speed Toyota RAV4 2023 Toyota RAV4 2023 Udoskonalone multimedia i systemy Toyota Compact Cruiser EV Toyota Compact Cruiser EV Zdobywca nagrody Car Design Award 2022 TOP SAFETY PICK+ TOP SAFETY PICK+ Corolla Cross jednym z najbezpieczniejszych aut 10 lat obecności na rynku Yarisa Hybrid 10 lat obecności na rynku Yarisa Hybrid 17,5-krotny wzrost sprzedaży