Toyota Hilux 2020 – liderem wartości rezydualnej

Firma INFO-EKSPERT przedstawiła swoje analizy

2020-10-08

W polskich salonach zadebiutowała właśnie nowa Toyota Hilux. Po faceliftingu model zyskał bogatsze wyposażenie, mocniejszy silnik 2.8 oraz system multimediów z Apple CarPlay® i Android Auto™. Wszystko to sprawiło, że nowa Toyota Hilux ma teraz najwyższą wartość rezydualną na tle swoich konkurentów. Tak wynika z wyliczeń firmy INFO-EKSPERT.

Jak wynika z analizy firmy INFO-EKSPERT nowa Toyota Hilux 2020 najlepiej utrzymuje wartość po zakupie na tle swoich konkurentów. Po okresie użytkowania 36 miesięcy i 90 000 km przebiegu przewidywaną wartość odsprzedaży eksperci oszacowali na 61,3% ceny początkowej.

Hilux od lat jest jednym z najpopularniejszych pick-upów w Polsce. Kierowcy cenią go za trwałość i niezawodność, a także świetne właściwości terenowe. Na rynku dostępna jest już 8. generacja tego modelu, która się charakteryzuje komfortowym prowadzeniem na asfalcie, wysokim standardem wykończenia i bogatym wyposażeniem. Terenowy pick-up należy do stale rozbudowywanej gamy modeli użytkowych Toyoty, dla których marka stworzyła specjalistyczną sieć dilerską Toyota Professional.

„To już kolejny model w gamie naszych aut użytkowych, który wyróżnia się wysoką wartością rezydualną. Kilka miesięcy temu nasz kompaktowy van PROACE CITY okazał się liderem swojego segmentu w tej dziedzinie, o czym również poinformowała firma INFO-EKSPERT. Odświeżony Hilux to niezawodne narzędzie pracy i świetny samochód do rekreacji, bardzo ceniony zarówno przez klientów naszych salonów, jak i przez fanów off-roadu szukających wysokiej jakości samochodów terenowych na rynku wtórnym. Nowy model wnosi mocniejszy silnik, bogatsze wyposażenie i odświeżony design, które nasi klienci z pewnością docenią” – powiedział Tomasz Suliga, LCV Manager Toyota Motor Poland.

Po niedawnym faceliftingu 8. generacja Hiluxa zyskała bardziej prestiżowy wygląd, bogatsze wyposażenie i nowy, mocniejszy silnik 2.8 o lepszych parametrach. Wśród elementów wyposażenia, na które warto zwrócić uwagę, są m.in. system Stop&Start, 8'' ekran dotykowy systemu multimedialnego, interfejsy Android Auto™ i Apple CarPlay™, nawigacja, przednie i tylne czujniki parkowania oraz aluminiowe nakładki progowe i światła LED z tyłu. Nowością jest także flagowa wersja INVINCIBLE.

Toyota Hilux z nowym, 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,8 litra i mocy 204 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10 s. Średnie zużycie paliwa przy napędzie 4x4 wynosi 9,2-11 l/100 km, a średnia emisja CO2 – 242-298 g/km (wg WLTP, w zależności od wyposażenia). Silnik można sparować ze skrzynią manualną lub automatyczną o 6 biegach.

W ofercie dostępny jest także dotychczasowy, 150-konny silnik o pojemności 2,4 litra w konfiguracji z napędem 4x2 lub 4x4 i z manualną lub automatyczną skrzynią 6-biegową.

Warto podkreślić, że nowy Hilux był testowany przez Fernando Alonso podczas jego ubiegłorocznych treningów przygotowujących do Rajdu Dakar.

Dowiedz się więcej

PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Toyota zyskuje na rynku aut użytkowych Toyota zyskuje na rynku aut użytkowych Hilux – liderem segmentu Toyota Hilux po faceliftingu Toyota Hilux po faceliftingu Sprawdź wyposażenie i silniki Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły Rozpoczęła się przedsprzedaż Hiluxa 2020 Rozpoczęła się przedsprzedaż Hiluxa 2020 Sprawdź wyposażenie i dostępne silniki Nowy Hilux Nowy Hilux Niezwyciężony pick-up z nowym, jeszcze mocniejszym silnikiem. Nowa Toyota Hilux 8. generacji Nowa Toyota Hilux 8. generacji Lepsze właściwości jezdne i nowa wersja Invincible Toyota Hilux 2020 Toyota Hilux 2020 Przedprodukcyjny prototyp przetestowany przez Alonso Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Dowiedz się więcej Bezpieczne Mazury Bezpieczne Mazury Nowa inicjatywa Toyoty i MOPR